Řekli o nás

klaus3.jpg"Nahrávky Fibichových symfonií jsou sice k mání na deskách mezinárodních vydavatelsví, ale jeho symfonické básně a další orchestrální díla jsou mezinárodnímu publiku jen málo dostupné. Zatímco národní skladatelé jako Smetana a Dvořák jsou dobře známi milovníkům hudby po celém světě, jen málo lidí ví o Fibichovi a jeho díla jsou zřídka provozována v zahraničí a i v České republice jsou hrána poměrně málo. Možná, že tento skladatel je zanedbáván proto, že stojí každou nohou v jiné kultuře – německé a české. Vzdělání získal z větší části v Lipsku a Mannheimu. Mezitím studoval rok v Paříži. Jeho hudba je silně ovlivněna německými romantiky, zvláště hudbou Wagnerovou. Dlouho na něho nebylo pohlíženo jako na českého skladatele. Považuji za jeden z úkolů Naxosu oživovat mezinárodní zájem o nezaslouženě opomíjené skladatele jako Fibich, jenž je právě příkladem takového skladatele. Věřím, že náš projekt osmi CD přispěje k etablování Fibichova zjevu na mezinárodní scéně, také díky tomu, že naše vydavatelstí má tak silnou fizickou i digitální distribuční síť."

Klaus Heymann - zakladatel a ředitel vydavatelství Naxos

 

hasenohrl.jpg"Jsme velmi poctěni možností spolupráce na tak výjímečném, a svým způsobem
průkopnickém projektu, jakým nahrání Fibichovy hudby je. Práce s mladým,
zaníceným a talentovaným dirigentem Markem Štilcem přináší ve spolupráci
s ČNSO, podle mého názoru, pozoruhodné výsledky.
Posluchači se mají nač těšit..."

Jan Hasenöhrl - ředitel a zakladatel Českého národního symfonického orchestru

 

vera_sustikova.jpg"Společnost Zdeňka Fibicha velmi vítá iniciativu svého člena, dirigenta Marka Štilce, jemuž se podařilo získat ke spolupráci světové vydavatelství NAXOS a uskutečnit tak historicky první kompletní nahrávku Fibichových orchestrálních děl na CD. Vytváření nových nahrávek Fibichových skladeb na současné úrovni interpretace a jejich zaznamenání na soudobých zvukových nosičích pociťuje SZF jako největší dluh současnosti vůči odkazu Zdeňka Fibicha. Pronikání do této oblasti hudebního průmyslu je však nejobtížnější. O to cennějším přínosem je, že se nebude jednat o pouhý přepis stávajících nahrávek Supraphonu z 50. či 80. let, ale o zcela nové nastudování Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Marka Štilce."

PhDr. Věra Šustíková - Předsedkyně Společnosti Zdeňka Fibicha

 

sona_cervena.jpg"Vítám, že konečně bude přístupná kompletní orchestrální tvorba Zdeňka Fibicha na CD. Fibich je u nás stále ještě nedostatečně známý a oceňovaný český skladatel, jehož mnohá díla by obstála i mezi světovými veličinami. Nezapomínejme také na krásu a ojedinělost Fibichových velkolepých melodramů; je to ostatně také orchestrální tvorba, dokonce s ušlechtilými českými texty."

Soňa Červená - operní pěvkyně a herečka